11 - روز پنج شنبه‌

شاهد بر إهتمام در آن به دعا کردن برای تعجیل فَرَج مولایمان صاحب الزمان علیه الصلاة و السلام روایتی است

که سیّد ابن طاووس در کتاب جمال الأسبوع آورده : و از وظایف روز پنج‌شنبه اینکه مستحب است انسان بر پیغمبر - که درود خداوند بر او و خاندانش باد - هزار بار صلوات بفرستد ، و مستحب است که بگوید : « اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ » . خدایا بر محمد و آل محمد درود فرست و گشایش امر حکومتشان را زودتر برسان . وی افزوده : و در روایت دیگری است که : صد بار می‌گویی که فضیلت بسیار دارد : « اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ وَ أهْلِکْ عَدُوَّهُمْ مِنَ الجِنِّ وَ الإنسِ مِنَ الأوَّلِینَ وَ الآخِرِین » . بار خدایا بر محمد و آل محمد درود فرست و فَرَج آنها را زودتر برسان و دشمنانشان را از جن و انس از اوَّلین و آخرین هلاک گردان ( 44 ) .
و نیز شاهد بر این مطلب است آنکه در أخبار آمده : روز پنج شنبه کارها بر پیغمبر و امامان معصوم علیهم الصلاة و السّلام عرضه می‌شود ، و در بعضی از آن اخبار است که : امام برای دوستان خودش دعا می‌کند .
می‌گویم : پس شایسته است که شخص مؤمن در برابر إحسان مولایش همانطور رفتار کند ، و در دعا کردن به آن بزرگوار إقتدا نماید ، و أخبار عرضه أعمال بر پیغمبر و امامان بسیار است که در اصول کافی و بصائر الدرجات و تفسیر البرهان ( 45 ) و کتابهای دیگر آمده ، از بیم طولانی شدن مطلب از ذکر آنها خودداری کردیم .

خواندن 117 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: « 10 - آخرین ساعت از هر روز 12 - شب جمعه‌ »

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

گوهر ناب

امام زمان عج فرمودند:

اگر شيعيان ما ـ كه خداوند آنها را به طاعت و بندگى خويش موفّق بدارد ـ در وفاى به عهد و پيمان الهى اتّحاد واتّفاق مى‌داشتند و عهد و پيمان را محترم مى‌شمردند، سعادت ديدار ما به تأخير نمى‌افتاد و زودتر به سعادت ديدار ما نائل مى‌شدند.

اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج

جهت تعجیل در فرج

وارث غدیر

امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف

صلوات